اصفهان محوری‌ترین شهر گردشگری ایران است

fjrigjwwe9r2article:location_announce

معاون سرمایه‌گذاری، فرهنگی و اجتماعی معاونت توسعه روستایی ریاست جمهوری گفت: در برنامه ششم که دولت آن را تهیه کرده مشخص شده است که دولت باید سالانه برای ۵۰۰۰ روستا برنامه‌ریزی اقتصادی داشته باشد و سالانه ۳۸۰ هزار شغل در روستاها ایجاد کند.

اصفهان محوری‌ترین شهر گردشگری ایران است

به گزارش خبرنگار ایسنا، زرگر در نشست خبری اولین جشنواره ملی فرهنگی ورزشی روستا اظهار کرد: اصفهان محوری‌ترین شهر گردشگری ایران است و این یکی از دلایل انتخاب اصفهان برای میزبانی جشنواره بوده است.
وی افزود: در برنامه ششم که دولت آن را تهیه کرده مشخص شده است که دولت باید سالانه برای پنج هزار روستا برنامه‌ریزی اقتصادی داشته باشد و سالانه ۳۸۰ هزار شغل در روستاها ایجاد کند.
وی گفت: سرانه پیشنهادی سال نخست برای هر شغل ۳۰ میلیون تومان است که حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان منابع نیاز است و تا اواخر شهریور ماه منابع آن در اختیار سیستم عامل قرار می‌گیرد.
زرگر افزود: اقدامات بسیار خوبی در حوزه اقتصاد روستایی در برنامه‌های دولت انجام شده است. حدود ۶۰ هزار طرح در حوزه صنایع دستی، دو هزار مورد بوم گردی در حوزه گردشگری و به ارزش ۱۶ هزار میلیارد تومان طرح آماده برای این کار در حوزه روستا وجود دارد.
وی تصریح کرد: نرخ رشد جمعیت در روستاها منفی ۰.۷ درصد شده که ناشی از مهاجرت بی رویه از روستاها است، در حالی که ۱۱ میلیون حاشیه نشین در کشور وجود دارد. امید است روزی روستائیان به جای گرفتن یارانه مالیات دهند که ناشی از توان فکری، علمی، فنی و اقتصادی خودشان باشد و به عزت قبلی خود بازگردند.

4 شهریور 1396 منبع :
fjrigjwwe9r2article:abstract_article
irna.ir

تعداد بازدید 1434
   اخبار
درباره ما

تمامي فعالیت های مربوط به رزرو این سامانه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های اين سايت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تماس با ما

ایران - مشهد - هاشمیه ۱۱ - پلاک ۲۰ - نسل داده پردازی ایلیا

۹۸-۵۱۳۸۸۱۷۳۵۴+

۹۸-۹۱۵۴۲۰۰۰۲۵+

نماد اعتماد الکترونیکی
شماره حساب ها
بانک ملت
رضا ضمیری اکبرزاده
۶۱۰۴۳۳۷۹۴۲۳۳۴۳۰۹