گفتگو با جناب آقای یحیی سعادت فعال گردشگری استان اصفهان

fjrigjwwe9r2article:location_announce

در اولین ارتباط با آقای یحیی سعادت ایشان را فردی بسیار فعال در زمینه گردشگری دیدیم که در زمینه گردشگری ازهیچ تلاشی دریغ نمی کند .

ایشان یکی از مشاورین و مدرسین جوان کشور در زمینه گردشگری در استان اصفهان، مهد گردشگری ایران می باشند، دراینجا گفتگویی با ایشان داریم که شما را به خواندن آن دعوت می کنیم :

ضمن معرفی خود مختصری از بیوگرافی تحصیلی و مدیریتی خود بفرمائید .

اينجانب يحيي سعادت متولد 1364 ،كارشناس ارشد برنامه ريزي توريسم و داراي مدرك كارشناسي مديريت جهانگردي با درجه عالي ؛ با سابقه اي حدود 10 سال در صنعت گردشگري و چندين سال سابقه ي كار در دفاتر خدمات مسافرتي وزيارتي استان اصفهان ، مشاوره تخصصي در زمينه گردشگري ، عضويت و همكاري مستمر با مجامع و محافل علمي ، فرهنگي ، پ‍ژوهشي مانند انجمن علمي گردشگري ايران و ... در اين صنعت مشغول به فعاليت مي باشم .

به نظر شما جایگاه صنعت گردشگري چه تعریفی در جامعه جهانی دارد ؟

کشور ما ایران  بعنوان دهمین کشور جهان از نظر آثار و ابنيه ي تاریخی و فرهنگی شناخته شده است و علاوه بر این از نظر جاذبه های طبیعی ، مذهبی ، درمانی ، آموزشی و غیره جذابیت های بسیاری برای گردشگران گوناگون دارد. ولي علي رقم اين با دارا بودن ظرفيت هاي گردشگري ، كمتر از يك هزارم درآمد جهاني حاصل از گردشگري را نصيب خود كرده است .گردشگري نيروي محرك توسعه اقتصادي در تمام كشورهاست. مي توانيم با ايجاد روابط بين كشورها و شهرها و ديپلماسي فرهنگي به اين صنعت جهاني رونق بدهيم.

 بايستي با ايجاد هولدينگ هاي بزرگ در صنعت گردشگري اين صنعت را پويا نمود . بسياري از فعاليت هاي اقتصادي با فعاليت هاي گردشگران مرتبط هستند كه از جمله مهمترين آنها مي توان به موارد ذيل اشاره كرد : حمل و نقل عمومي، خطوط هواپيمايي، شركت هاي اجاره خودرو، خطوط مسافرت دريايي، مسافرت با قطار و وسايل نقليه موتوري، به اين موارد هتل ها، مراكز گردهمايي و همايش و ديگر مكان هاي اسكان عمومي نيز اضافه مي شوند . موارد ديگر عبارتند از بنگاه هاي اقتصادي كه مسافرت ها را ترتيب داده و انجام آنها را تسريع مي نمايند از قبيل سازمان هاي مسافرتي و آژانس هاي گردشگري و مكانهاي جذب گردشگران از قبيل پارك هاي ملي و پارك هاي موضوعي كه امكانات تفريحي و سرگرمي را براي بازديدكنندگان فراهم مي آورند . بسياري از بنگاه هاي ديگر نيز در فعاليت هاي مربوط به گردشگري سهيم هستند كه رستوران ها يكي از موارد آن مي باشند .

نظر شما در رابطه با رزرو  و صدور بلیت از طریق اینترنت چیست ؟

امروزه صنعت گردشگري ابزاري مدرن را مي طلبد . در دنياي گردشگري امروز و با پيشرفت روز افزون فناوري اطلاعات و ارتباطات ، ارائه خدمات الكترونيك گردشگري نقش كليدي داشته و از اهميت بسزايي برخوردار است .

به دلیل اهمیت بالای صنعت گردشگری در ابعاد مختلف ، برای ورود به بازار رقابتي مي بايست مجهز به امكانات و تكنولوژي هاي نوين بود . ابزار الكترونيكي و اينترنت در زنجيره توزيع خدمات گردشگري شامل خطوط هوايي، مراكزاقامتي، تور گردانان، مقاصد سفر و از همه مهمتر در دفاتر خدمات مسافرتی تغييرات شگرفی ایجاد كرده است .

در این ميان با جهاني شدن و پيشرفت روزافزون صنايع و علوم صنعت گردشگري هم روبه الكترونيك شدن كارهاي رزرو تور و بليت و هتل ها بر روي بستر اينترنت سهل و آسان شده است. 

تهیه بلیط و خدمات در قالب تورها و برنامه های مسافرتی در داخل کشور با ایجاد یک برنامه منظم و با کیفیت می تواند جوابگوی نیازهای داخلی و خدمات رسانی به مردم و شرکتهای داخلی باشد، که هر چه تعداد درخواست کننده بیشتر باشد .می تواند نقش مهمی را در امر سود رسانی به دفاتر مسافرتي و مراكز رزرو هتل هاي داخلي و خارجي  داشته باشد .

 

راه کار های شما برای رونق صنعت توریسم در کشور چیست ؟

 

مجمع جهاني اقتصاد در گزارش 2013 رقابت پذيري جهاني ايران را در صدر فهرست بهترين كشورهاي جهان از نظر رقابت پذير بودن هزينه هاي گردشگري قرار داد ، كه بايد از اين فرصت نهايت بهره را ببريم . دولت با ايجاد زير ساخت هاي مناسب و بسترسازي لازم و ايجاد امنيت (سياست هاي پايدار) ميتواند به اين صنعت رونق بخشد و كارهاي اجرايي را به بخش خصوصي و شركت هاي ذيصلاح واگذار نمايد . ايجاد و بكارگيري سامانه هاي الكترونيكي و رزرو بليت و اقامت ، توسعه و  بروز رساني نرم افزارهاي موجود در اين حوزه كه مثال روشن اين قضيه را مي توان همين سامانه پارس رزرو  مثال زد.

 افزایش میزان درآمدگردشگران تورهای گردشگری ارزان قیمت برنامه ریزی گردد. سعي شود يادمان هاي تاريخي و مذهبي موجود در مكان هاي مختلف به افراد اطلاع داده شود تا عاملي براي جذب مسافراز طريق آن آژانس ها شود.آژانس ها و دفاتر خدمات مسافرتی سعي كنند ، ديد مثبتي به مكان هاي موجود در تورهاي خود به عنوان يك مكان گردشگر پذير در مسافران ايجاد كنندو سفرها و تورهای خود را کاهش داده يا روز به روز افزایش ندهند تا مردم قدرت مسافرت توسط اين تورهاراداشته باشند.

 

در پایان اگر صحبت خاصی دارید بفرمایید ؟

با تشكر از مدیریت سامانه پارس رزرو در جهت حمايت روز افزون ازصنعت گردشگري كشور و اطلاع رساني و ارتباط با فعالين اين صنعت و  در پايان بسیار سپاسگذارم که این فرصت رادر اختیار دفاتر مسافرتي  و هتل ها و سايرين برای معرفی هرچه بهتر خود به عموم مردم قرار داده است .

21 مهر 1392 منبع :
fjrigjwwe9r2article:abstract_article
پارس رزرو

تعداد بازدید 1854
   اخبار
درباره ما

تمامي فعالیت های مربوط به رزرو این سامانه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های اين سايت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تماس با ما

ایران - مشهد - هاشمیه ۱۱ - پلاک ۲۰ - نسل داده پردازی ایلیا

۹۸-۵۱۳۸۸۱۷۳۵۴+

۹۸-۹۱۵۴۲۰۰۰۲۵+

نماد اعتماد الکترونیکی
شماره حساب ها
بانک ملت
رضا ضمیری اکبرزاده
۶۱۰۴۳۳۷۹۴۲۳۳۴۳۰۹