مصاحبه با علی عباسیان مدیر هتل آپارتمان میزبان

fjrigjwwe9r2article:location_announce

بسمه تعالی

بی شک تجربه ،تخصص و مسلح بودن به علم روز باعث پیشرفت و رونق هر مدیری در حوزه فعالیت خودخواهد بود که علی عباسیان مدیر هتل آپارتمان میزبان با سابقه ی 12 ساله در صنعت گردشگری دارای تمامی این فاکتورها و ویژگیها می باشد که باعث شده منشأ خدماتی ارزنده در صنعت گردشگری استان باشد به همین مناسبت پاسخ گوی سوالات ما در رابطه بامشکلات و معضلات هتل آپارتمان های استان بود که چکیده گفتگو ما با این مدیر برجسته صنعت هتل داری و گردشگری در ذیل می آید.


عمده مشکلات هتل آپارتمان ها چیست؟

به نام ایزد یکتا و با سلام به خوانندگان عزیز

مشکلات هتل آپارتمان ها را می توان به چند بخش تقسیم کرد، اول : در بخش نظارتی که خودچند آیتم دارد.

1 – یکی از مشکلات هتل آپارتمان ها به وجود آمادن قارچ گونه مراکز اقامتی غیر مجازاست. این گونه مراکز با حداقل امکانات و خدمات و استفاده کردن از پرسنل غیر حرفه ای ضربه ای مهلک به گردشگری استان وارد می کنند.

2 _ برخورد نامناسب با مهمان، ظاهر زننده بسیاری از پرسنل این مراکز در کنار امکانات ضعیف (تخت ها و کاناپه های از رده خارج، بتو و ملحفه هایکثیف و کهنه، استفاده کردن از ظروف نا مناسب) و مکان های نامناسب در این گونه مراکز همه و همه موجب نارضایتی مهمان و عدم ایجاد خاطره خوب برای زائران می گردد.

اینگونه مراکز از هیچ گونه قانون وتعرفه ای پیروی نمی کنند یعنی در ایام پیک با قیمت های بالا موجب نگرانی و نارضایتی زائران را فراهم میکنند و ایام غیر پیک با قیمت های نازل باعث ایجاد مشکلات برای هتل آپارتمان های مجاز می شوند.

3 _  استفاده کردن از غذا های با کیفیت پایین و مواد اولیه نامناسب یکی دیگر از  مشکلات اینگونه مراکز است که امید است با نظارت مسئولان ذیربط این مشکل که نه تنها مشکل هتل آپارتمان ها بلکه مشکل صنعت گردشگری استان می باشد برطرف گردد.

برخی از مراکز اقامتی فصلی و اجاره ای را هم می توان دارای چنین مشکلاتی دانست.

4 _ یکی دیگر از مشکلات هتل آپارتمان ها استفاده نکردن از نیروهای مجرب وآموزش دیده است که در ارائه خدمات و رضایت مندی مهمان تاثیر منفی دارد. مالکان و مدیران هتل آپارتمان ها باید  نگاه سنتی راکنار گذاشته و مجموعه خود را بروز کنند تا از گردونه رقابت حذف نشوند.

5 _ راهنمایان زائر یا همان زوارکش ها از دیگر مشکلات نه تنها هتل آپارتمان هابلکه همه ی مراکز اقامتی مجاز هستند، ظاهر نه چندان مناسب بعضی از آن ها . برخوردنامناسب و گویش نه چندان خوب آن ها با زائر و راهنمای زائر به مراکز غیر مجاز وغیره... ایجاب می کند که در ساماندهی آن ها چاره ای اندیشه شود.

 6 _ تعرفه های پایین هتل آپارتمان هادر قیاس با هتل ها هم یکی دیگر از مشکلات هتل آپارتمان ها هست.

درحالی که فضای یک آپارتمان برابر یک اتاق هتل است و امکانات داخل هتل آپارتمان ها در هیچ هتلی به مهمان ارائه نمیشود ولی تعرفه آن ها گاهی تا یک سوم یایک چهارم هتل هاست و با توجه به هزینه های مشابه در هتل و هتل آپارتمان نسبت به هتل آپارتمان ها کمی کم لطفی شده است که امید است با عنایت مسئولان این مشکل نیزبرطرف گردد.

 

برای راحتی و آسایش میهمانان در خراسان بزرگ چه باید کرد ؟

در گذشته زائران آقا علی ابن موسی الرضا (ع) فقط برای زیارت به مشهد مقدس مشرف می شدند و شاید محل اقامت، نحوه پذیرایی، امکانات و خدمات محل اقامت، کیفیت غذا و... خیلی برایشان مهم نبود و در چند سال اخیر گر چه میهمانان مشهد مقدس باز هم هدفاصلیشان زیارت و پابوسی آقا علی ابن موسی الرضا(ع) است ولی اهمیت ویژه ای برایخدمات، محل اقامت، غذای مناسب، گشت های تفریحی، برخورد خوب و ... قائلند و این رامی توان از استقبال میهمانان در هتل های چهار و پنج ستاره، بازدید از مراکز خرید،فراهم کردن امکانات تفریحی در هتل جهت آسایش میهمانان و ... مشاهده کرد و این امرمسئولیت متولیان صنعت گردشگری اهم از مسئولان کشوری و مالکان و مدیران هتل ها، هتلآپارتمان ها، حمل و نقل، رستوران و فست فود، کسبه و بازاریان و ... را دوچندان میکند.

یکی از دغدغه های میهمانان مخصوصاً در ایام پیک مسافر در مشهد مقدس ترافیک سنگین اطراف هسته مرکزی و حرم مطهر می باشد. آیا فقط با بستن راه مشکل برطرف خواهدشد؟ ایجاد پارکینگ های طبقاتی بزرگ در خیابان های منتهی به حرم مطهر می تواند درآسایش مهمانان آقا علی ابن موسی الرضا (ع) نقش مهمی داشته باشد. همچنین ایجادسیستم های حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس های BRT که بسیار مثبت بوده است. نظارت و بازدید دوره ای از مراکز اقامتی اهم از هتل ها و هتل آپارتمان ها و رستوران ها و ... باید در دستور کار سازمان های مرتبط قرار گیرد و در اینراستا از مراکزی که خدمات خوب ارائه می دهند تقدیر شود و به مراکز متخلف اخطار ودر مراحل بعد تقلیل ستاره و حتی لغو موقتی مجوز صورت گیرد.

 

نظر شما درباره رزرو اینترنتی مراکز اقامتی چیست؟

یکی از روش های رزرو که طی چند سال اخیر شروع شده و در حال گسترش است رزرو های اینترنتی است.

مهمانان می توانند از هر گوشه و کنار ایران و جهان به سایت های مختلف مربوط به رزرو مراکز اقامتی یا مراکز اقامتی مورد نظرشان مراجعه کنند، فضا ها ، امکانات وضروریات و قمیت های مرکز مورد نظر را مشاهده کرده و اتاق دلخواه را انتخاب و رزرونماید و با خاطری آسوده سفر خود را آغاز نمایند.

این امر باعث می شود زائر دغدغه هایی برای پیدا کردن محل اقامت مورد نظر ودلخواه چه از نظر کیفیت و امکانات ، مسافت تا حرم و قیمت پرداختی نداشته باشد.

بعضا مشاهده می شود کسانی که بدون رزرو قبلی اقدام به مسافرت می کنند با مشکلات تهیه محل اقامت مخصوصا در ایام پیک مواجه می شوند و بعضی اوقات مجبور می شوند محلیکه در شأن نیست و یا قیمت بالایی دارد جهت اقامت انتخاب کنند.

 

و در پایان اگر صحبت خاصی دارید بفرمایید؟

صحبت در باره گردشگری فراوان است، در عصری که صنعت گردشگری جزو اولین های جهان است جا برای کار کردن بسیار زیاد است و سرمایه گذاری در این امر قابل توجه است.مخصوصا در دومین ابر شهر زیارتی جهان(مشهد مقدس) که علاوه بر میزبانی از مهمانان گرامی ، متولیان این امر خود را خادم زائرین آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام می دانند و امید است که با همفکری و همکاری تمامی دست اندر کاران بتوانیم قدمی را درراه شکوفایی این صنعت برداریم.

1 مهر 1392 منبع :
fjrigjwwe9r2article:abstract_article
پارس رزرو

تعداد بازدید 1894
   اخبار
درباره ما

تمامي فعالیت های مربوط به رزرو این سامانه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می باشند و فعالیت های اين سايت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ايران است.

تماس با ما

ایران - مشهد - هاشمیه ۱۱ - پلاک ۲۰ - نسل داده پردازی ایلیا

۹۸-۵۱۳۸۸۱۷۳۵۴+

۹۸-۹۱۵۴۲۰۰۰۲۵+

نماد اعتماد الکترونیکی
شماره حساب ها
بانک ملت
رضا ضمیری اکبرزاده
۶۱۰۴۳۳۷۹۴۲۳۳۴۳۰۹